Co říkají muzikanti o kytarách Stehno?

jandaPetr Janda

Ke kytarám pana Petra Stehna mohu sdělit pouze to nejlepší. Jsou skvěle vypracované a mají skvělý zvuk. Jednu z jeho kytar jsem použil na posledním albu Olympicu. Měl jsem k dispozici mnoho světových značek, ale nakonec jsem použil jeho. Petr Janda

polacekKarel Poláček

… mám rád svou kytaru, za ta leta jsme si na sebe zvykli, hodně pro mně znamená. Petr Stehno má rád mou kytaru, za ta leta jsme si na sebe zvykli a hodně pro nás oba znamená … V úctě Karel Poláček

malinaPavel Malina

S Petrem spolupracuji od roku 1995. Jeho nástroje jsou vyjímečné a originální, skvěle ladí a dobře sedí v ruce. Je to poctivá ruční práce, která vás nezklame ani po 20 letech používání. Pavel Malina, Fragment – Grand Ole Opry říjen 2000

kocmanPetr Kocman

Mám to veliké štěstí, že mám kolem sebe spoustu šikovných lidí. O to větší je potěšení, když je to někdo tzv. „od fochu“, v mém případě tedy z oblasti hudební. Jedním z nich je i můj letitý kamarád, slušný člověk a machr na svoji práci, Petr Stehno. Kromě toho, že se stará o mé strunné miláčky a jednoho z nich mi dokonce před mnoha lety zachránil po velmi nepěkné autohavárii, kterou jsme měli s Greenhorny, ještě když jsem s Honzou Vyčítalem společně brázdil naše luhy a háje, tak mimo takové zázraky hlavně a především staví naprosto senzační kytary!
Vždycky když Petr vyrobí nějakou kytaru a já se náhodou u něj v dílně nachomejtnu, tak se po kytaře velmi nedočkavě vrhnu a znáte to nekonečné muzikantské štěstí, když v rukou třímáte mistrovský nástroj, který vás inspiruje, naprosto naplňuje a splňuje vaše představy o zvuku nástroje, tak to vždy a bez vyjímky zažívám s nástroji vyrobenými mistrem Stehnem!
Nejsem za to nikterak honorován, ani uplácen, mluví ze mě pouze nadšení muzikanta prahnoucího po kvalitním a skvělém nástroji, proto chcete-li i Vy zažívat takové potěšení ze zvuku špičkového nástroje, navštivte dílnu zmiňovaného mistra a ten Vám na míru „ušije“ nástroj, který s Vámi půjde celý život, což je u nástrojů docela podstatné, najdete-li ten svůj vyvolený.
Péťo, děkuji za Tvé věrné služby a upřímně Ti přeju spoustu tak spokojených uživatelů Tvých nástrojů, mezi které se počítám i já.
Good Luck!

tomasekRadek Tomášek

Dlouho jsem se jen díval na svou kytaru ležící na klavíru, na tu, jež pamatovala krásná léta strávená nadšeným studiem klasické kytarové hry u prof. J. Schelingera, pak ještě doplňovala zvuk slavného období naší studentské kapely Rangers. Ale jedna autonehoda v závěru té zmíněné éry jí ten zvuk vzala… Koupil  jsem ji kdysi na splátky s pomocí úspor mého staršího bratra od koncertního kytaristy Antonína Bartoše ( jenž brzy na to emigroval..) a na pocit, kdy jsem si ji tehdy přinesl domů už asi nezapomenu. Postavil ji v roce 1957 V Lubech u Chebu (Schönbach) uznávaný stavitel koncertních kytar Franz Mettal. A tak můj vztah k ní byl  z mnoha, též  citových důvodů, silnější, než k těm všem dalším. Dlouho jsem se nemohl rozhodnout, komu svěřit svou naději na její “uzdravení“. Až  doporučení několika skvělých a renomovaných kytaristů mě přesvědčilo, že tím správným člověkem, kterého hledám je určitě kytarář Petr Stehno. Tak jsem ho vyhledal, všechno jsem mu vypověděl a moje „Mettalka“ po dlouhých 40 ti letech změnila na nějakou dobu své bydliště. Asi si každý muzikant umí představit ten s ničím nesrovnatelný  pocit, když jsem ji zase uzdravenou,   po tolika letech držel v ruce! A za to už jsem nejednou  těm svým  kolegům , kteří mě Petra Stehno doporučili svůj dík zopakoval. Ten nejpodstatnější ale patří člověku, který má zjevně svou profesi hodně rád a rozumí nejen nástrojům , ale i lidem, kteří mu je svěřují. Díky Petře!
Radek Tomášek 24.8.2013

nebrenskyRobert Nebřeský

Za Petrem Stehnem jezdím se všemi svými kytarami jako k doktorovi. Petr rozumí své věci. Když leží některá na jeho stole a on bere do ruky vrtačku, úplně mu věřím. Jen musím na chvíli zavřít oči. Také staví krásné, ale hlavně výborně znějící nástroje – hned první kytaru, na kterou jsem si u něj zahrál, jsem chtěl kupovat! Robert Nebřenský

hanzlikSlavek Hanzlik

Petr Stehno and I have been friends for many years. I have always admired his dedication to handcrafting musical instruments as well as his achievements as a luthier. Good luck in the world of guitars, Petr! Slavek Hanzlik

nedvedVojta Nedvěd

Chtěl bych touto cestou poděkovat Petru Stehnovi za práci kterou pro mně kdy udělal a dělá. Kytara z jeho rukou je vžy jako znovuzrozená a připravena rozdávat radost na našich koncertech. Petře děkuji Vojta Nedvěd.

knyAntonín Kny

Jsem universální kytarista , který hraje jak na akustické, tak na elektrické kytary už 30 let. Hraji na akustické kytary Takamine a Martin a elektrické kytary Fender. Posledních 10 let jsem se všemi závadami a seřízením kytar zaměstnával pány Kobrleho a Stehna. Petr Stehno patří k nejlepším odborníkům na kytary Martin u nás.
Viděl jsem na vlastní oči jak dokázal ze staré kytary tzv. „na odpis“ udělat zpátky velmi dobrý a spolehlivý nástroj. Je to profesionální odborník a velmi pečlivý kytarový technik a hlavně stavitel kytar, kterého zná celá Evropa. Vždy mi vyšel vstříc v kterýkoliv čas a od něho jsem mohl se seřízeným nástrojem odejít rovnou do studia.
To samé musím říci i o Liborovi Kobrlem. Ten se zase stará o mé Fendery. Také skvěle a s vysokou odborností. Přestože se pánové  teď na čas pracovně rozdělili, hodlám je navštěvovat se svými nástroji i nadále.
Pánové jen tak dál! Good Luck!
Antonín Kny (Fešáci, Přímá Linka, Double Eagle)