Výroba kytar

 

Zakázková výroba kytar zn.Stehno

Tyto nástroje jsou vyráběny dle požadavků zákazníka. Zde je nezbytná osobní konzultace, zejména pro ujasnění zvuku kytary, a jejímu celkovému přizpůsobení stylu hry budoucího majitele. V této fázi, se rozhoduje o druhu a kombinaci jednotlivých materiálů, stylu žebrování, šířce hmatníku, zdobení kytary a vhodného laku. Samozřejmostí jsou nástroje v obráceném gardu, pro levoruké kytarysty.

 

Kytary zn.Stehno -HMC

Kytary HMC (Hand Made Czech), jsou nejlevnější variantou ručně stavěných, celomasivních nástrojů zn.Stehno. Tyto, vzhledově základní varianty, však vycházejí ze stejné konstrukce a geometrie té nejvyšší kvality, jako je tomu  u nástrojů stavěných na zakázku. K dostání jsou ve vybraných kamenných obchodech, ale i zde je možné po konzultaci s obchodníkem, či přímo výrobcem, přizpůsobit např. šířku hmatníku, nebo barvu vrchní politury. I tyto nástroje lze postavit pro levorukého kytarystu, a to samozřejmě bez příplatku.

 

Ekologické kytary

Ke stavbě ekologických kytar se nepoužívá exotický materiál, jehož těžba a doprava negativně ovlivňuje životní prostředí. Vyrábějí se zejména ze dřevin domácí produkce, s takzvaných „rychle obnovitelných zdrojů“. Např. javor, švestka, smrk, třešeň nebo jasan jsou stromy u kterých dochází k přirozené těžbě, a jsou z nich velice zajímavě znějící nástroje.